Новини  1 - 2

“ОЙ НА ІВАНА, ТА Й НА КУПАЛА…”       12 липня 2008р.

Наша культура, традиції беруть початок з древньої давнини, коли наші предки були язичниками і поклонялися богу сонця, богу води, богу вогню, богу живої природи. На літні місяці припадає свято Івана Купала. В церковному календарі - це свято значиться, як Різдво Івана Хрестителя. Його колись в давнину проводили на яриловому полі. Це поле ніколи не засівалося, було призначене спеціально для таких святкувань. Багато гарних традицій святкування цього свята дійшло до наших днів. Бувало, вдома вся молодь чекала цього свята і заздалегідь готувались до нього. Це святкування завжди було цікавим і романтичним. Кожна дівчина хотіла знати свою долю, кидала на річку вінок , по тому, як він плив, оприділяли, чи скоро вийде заміж.На березі річки запалювали велике вогнище, а потім перестрибували через нього, щоб очиститися. Вночі найбільш сміливі ходили в ліс шукати цвіт папороті. Навкруг вогню і навкруг дерева, яке вибирали, водили хороводи, співали купальські пісні. Це насправді було святом любові, святом поклоніння прекрасній природі. Після цього свята багато молодих людей одружувалися, народжувалися діти, життя набувало нового змісту.

В українському Чикаго є багато людей, які дбають про нашу українську культуру, про відновлення і збереження наших традицій. Недавно був створений клуб “Прикарпаття”, засновником якого була група ентузіастів на чолі з Богданом Бойчуком. Цей клуб і організував свято Івана Купала у приміщенні школи при парафії св. Володимира. Сценарій написали Богдан Бойчук і Оля Винничук. Режисером свята була також Оля Винничук.

Свято вдалося дуже добре. Це неможливо описати -це потрібно побачити. Свято було добре організоване, все продумано до дрібниць. Коли гості переступали поріг великої зали, вони ніби потрапляли на українське весілля. Кожним новим гостям троїсті музики грали марш, а господар(староста) пригощав шампанським. Бракувало тільки кошичка, в який би можна покласти гроші для музик. Думаю, що на слідуючий раз це можна буде врахувати. Все це було дуже зворушливо. Гості дуже скоро зайняли свої місця біля гарно сервірованих столів, приходили цілими сім’ями, радо зустрічалися з друзями, знайомились. У залі панував піднесений настрій.

Отець Панкратій провів з усіма спільну молитву, поблагословив їжу і свято.До речі, це був день св.Павла і Петра. Всіх іменинників поздоровили,а також отця Панкратія, який в миру має ім’я - Петро. Парафіяни піднесли отцю шампанське і великий торт. Так само привітали всіх, кого звати Петром.

Запальні українські мелодії кликали всіх до танцю. Приміщення наповнилося українськими піснями, духом єдності, радості, любові, а пам’ять відтворила дорогі серцю спомини. Пісні чергувалися з танцями, новими сценками. Закінчилося дійство тим, що дівчата вкинули віночки у інсценізовану річку. Потім жюрі провели конкурс на кращі костюми. До речі, багато костюмів для учасників принесла Оля Винничук із своєї особистої колекції і Катерина Кравчук. Завдяки цьому учасники свята стали переможцями.

А ще Оля Винничук і Богдан Бойчук пообіцяли, що наступним цікавим заходом будуть “Українські вечорниці”. Запрошуються всі, хто хоче приймати участь у таких цікавих українських вечорах і що наступне свято Купала будемо святкувати на природі, біля справжньої річки.

Свято закінчилося далеко за північ. Присутніх веселив і кликав до танцю запальною музикою гурт “Черемшина” у складі: Олі Винничук, Ярослава Боднара, Тараса Корицького, Анатолія Путренка.

Свято закінчилося словами бога Ярили:
Пам’ятаймо рід козацький,
Сонця-духа не цураймось.
О, народе український По-братерськи всі кохаймось!

Хочеться побажати всім єдності, дружньої підтримки один одному, не забувати, якого ми роду, підтримувати і розвивати нашу культуру, не забувати наші рідні традиції. Тоді ми будемо справді гідні називатися УКРАЇНЦЯМИ. Подякуймо людям, які не шкодують свого часу і працюють для рідної громади-клубу ”ПРИКАРПАТТЯ”. Всіх земних благ вам і Божого Благословення!

   
Веб-дизайн: New Image      Інформаційна підтримка: Час і Події , Українське Слово  , Українське Село