Сестрицтво
                                                                Рівноапостольська свята Ольга

  Княгиня й велика володарка Руси - України
княжою волею своє пізнавши істинного Бога
рішається поставити великий закон любові
у підвалини життя - перша приймає Христову віру.

Поклін Тобі св. Княгине Ольго за те зерно Христової науки,
що його посіяла Ти на українських землях, за ті духовні скарби,
які світять прикладом послідовникам протягом віків.
Вони не тільки зберегли ту віру, що поклін Ти їй віддала перша,
але винісши Святу Память Твою
на престоли церков - прославлять та величають Тебе
як Святу та Рівноапостольну.


Сестрицтво св. кн. Ольги було засновано в 1918 р. Дружина отця Савчука - Текля Савчук, була першою головою сестрицтва. З самого заснування сестрицтво брало активну участь у парафіяльно - церковному і загально - громадському житті.
Більш активним сестрицтво стало після приїзду митрополита Теодоровича до Чикаго в 1925 р.
В 1928 р. сестрицтво брало участь у Міжнародній Жіночій Виставці в Чикаго, де виставляло свої мистецькі вироби, привезені з України.
В 1933 р. також брали участь у Першій Світовій Виставці в Чикаго, де був український павільйон.
Під час Другої Світової Війни, сестрицтво організувало відділ Червоного Хреста та курс меддопомоги, які проіснували 4 роки. Вони висилали на фронт ліки і речі першої необхідності. А в 1945 р. було придбано новий церковний будинок і сестрицтво приклало багато зусиль для обладнання і прикраси нього. З напливом нової хвилі емігрантів після війни сестрицтво організувало Допомоговий Комітет, який розміщував новоприбулих у церковному будинку і забезпечував харчами та одягом, і допомагав їм в пошуках праці і помешнання. Також не забували про залишенців - інвалідів у Європі і переводив для них збірки щороку.
З 1947 р. сестрицтво щорічно відзначає День Матері та вибирає парафіяльну маму із заслужених сестричок. На протязі 7 років сестрицтво брало участь в місті у програмі " Різдво навколо світу " в Музеї Науки і Промисловості. А також організувало мистецьку програму на Український День в музеї.
Сестрицтво складало свої щедрі пожертви на розбудову УПЦ в м. Бавнд Брук, на семінарію св. Софії, на літні табори православної молоді та на школу українознавства при парафії. Також жертвували на побудову пам"ятника Митрополиту Василю Липківському, на пам"ятник св. кн. Ольги в Бавнд Брук, на бібліотеку Симона Петлюри, на кафедру Українознавства при Гарвадському Університеті. Постійно сестрицтво жертвує на журнал " Віра ".
В 1988 р. під час 1000 - ліття Хрещення України, сестрицтво брало активну участь у деканальних і громадських святкування у Чикаго, а також у Бавнд Брук.
Після відродження УАПЦ в Україні сестрицтво тісно співпрацює з Комісією Зв"язку з Україною при парафії і складало щедрі пожертви на відбудову УАПЦ в Україні.
З радістю вони зустріли проголошення незалежності України у 1991 р. та масово включились у громадські святкування річниць незалежності.
Сестрицтво було одним із перших основоположників Об"єднання Українських Православних Сестрицтв у США, яке входить в склад СФУЖО. Також сестрицтво є членом Українського Національного Музею в Чикаго та членом музею УПЦ в м. Бавнд Брук.
Ласкаво просимо!

 
     Наші Партнери
 
 
 
Хрещення
Церемонія.
Немовля і доросле хрещення.
Одруження
Підготовка до вашого одруження.
Сповідь
Підготовка до сповіді.