Cвященне писання
 Старий Заповіт | Новий Заповіт | Заповіді Божі
                                                           Біблія

Слово 'Біблія' походить від грецького слова, що має на увазі 'книги'. Біблія - не одна книга але ціла бібліотека, це 73 книг, написаних за період близько 1600 років. Спочатку було написане на трьох древніх мовах: Іврит, арамійська і грецька мови. Багато авторів писали її, у тому числі чорнороби, вчені і могутні королі.

Біблія ділиться на дві частини, так звані Старий Заповіт і Новий Заповіт. Заповіт або угода - угода, порозуміння між двома партіями. Старий Заповіт зв'язує обіцянки люблячого Бога Євреям. У відповідь, Євреї обіцяли жити в згоді до правди, яку вони отримали.

У Новий Заповіт, що сформувався протягом І— II ст. н. е., богослови відібрали 27 книг, текст яких є єдиним для усіх християн. Він складається з чотирьох Євангелій — від Матвія, Марка, Луки та Іоанна, в яких розповідається про прихід Спасителя (Месії) Ісуса Христа, про його життя, смерть і воскресіння.
Українські видання християнського Святого Письма.
Історія поширення Біблії в Україні розпочинається з часів появи тут перших християнських місіонерів. Поширюючи християнське вчення, вони принесли із собою і книги Святого Письма, які з часом почали перекладатися давньою літературною українською мовою. Першою в Україні книгою Святого Письма є Остромирове Євангеліє (1056— 1057). Найціннішим із перекладів народною мовою є Пересопницьке Євангеліє (1556— 1561), що вийшло з монастиря в Пересопниці (Волинь). У ньому чи не найповніше та найяскравіше зміст Біблії передано українською — «для лєпшого виразумління люду християнського». Дуже популярним в Україні був Псалтир, який використовувався і як посібник для домашнього читання. Поширеними були й книги Нового Завіту — Четвероєвангеліє і Апостол, найдавніші з яких з'являються в 1195—1220 pp. У 1581 р. побачила світ знаменита Острозька Біблія, що була надрукована першодрукарем Іваном Федоровим у м. Острог. Перший переклад Біблії живою народною літературною мовою здійснили в 1903 р. Пантелеймон Куліш, Іван Пулюй та Іван Нечуй-Левицький за ініціативи Всесвітнього біблійного товариства. До нього ввійшли лише канонічні книги — 39 із Старого Завіту і 27 — із Нового. Протягом XX ст. повністю переклали Біблію українською Іван Огієнко (1962), Іван Хоменко (1963).
Старий Заповіт
Старозаповітна частина Біблії займає 4/5 усього тексту Біблії і відома у двох варіантах. Масоретський текст (Танах), прийнятий в іудаїзмі, написаний давньоєврейською. Він складається з трьох книг: П'ятикнижжя, Пророки і Писання.
Головним є П'ятикнижжя (Буття, Вихід, Левіт, Числа і Повторення Закону). Тут йдеться про створення Богом світу і людини, про гріхопадіння Адама та Єви, всесвітній потоп, про заповіт, який заповідав Бог людям, та регламентацію життєдіяльності людини, що викладена у відомих десяти заповідях. Старий Заповіт, перекладений на грецьку мову (Сегггуагінта), містить 50 книг. До них ставлення християн різне: протестанти визнають 39 книг, православні — 11 книг вважають неканонічними, а католики — визнають їх друго-канонічними. Загалом історія створення старозаповітної частини Біблії обіймає період у кілька століть (з IX ст. до н. е. — по 60-ті роки II ст. до н. е.).
КНИГИ СТАРОГО ЗАПОВІТУ
І. П’ятикнижжя Мойсеєве
1. Перша книга Мойсеєва: Буття 2. Друга книга Мойсеєва: Вихід 3. Третя книга Мойсеєва: Левіт 4. Четверта книга Мойсеєва: Числа 5. П'ята книга Мойсеєва: Повторення Закону
II.Книги історичні
1. Книга Ісуєа Навина (книга Єгошуї) 2. Книга Суддів 3. Книга Рут 4. Перша книга Самуїлова (Перша книга царів) 5. Друга книга Самуїлова (Друга книга царів) 6. Перша книга царів 7. Друга книга царів 8. Перша книга хроніки 9. Книга Ездри 10. Книга Неємії 11. Книга Естер
ІІІ. Книги навчальні і поетичні
1. Книга Йова 2. Книга Псалмів 3. Книга Приповістей Соломонових 4. Книга Екклезіястова, або Проповідника 5. Пісня над піснями Соломона
IV. Книги пророцькі
а) Книги великих пророків: 1. Книга пророка Ісайї 2. Книга пророка Єремії 3. Плач Єремії 4. Книга пророка Єзакіїля
б) Книги малих пророків: 1. Книга пророка Даниїла 2. Книга пророка Осії 3. Книга пророка Йоїла 4. Книга пророка Амоса 5. Книга пророка Овдія 6. Книга пророка Йоана 7. Книга пророка Михея 8. Книга пророка Наума 9. Книга пророка Авакума 10. Книга пророка Софонія 11. Книга пророка Огія 12. Книга пророка Захарія 13. Книга пророка Малахія

 
     Наші Партнери
 
 
 
 
Архітектура
Мистецтво і Архітектура Катедралу.
Хто такий Ісус?
Навіщо ми живем і у що ми віримо?
Церковний спів
Хор " Боян ".