Таїнства
 Хрещення | Миропомазання | Сповідь | Євхаристія | Священство | Шлюб | Єлеосвячення
                                                           Оливоосвячення (соборування)

Оливоосвячення або Єлеосвячення - помазання хворого освяченою олією - єлеєм. Згідно з вченням православної церкви, єлеосвячення зцілює немочі духовні й тілесні - ті, які є наслідком гріхів. В православ'ї єлеосвячення здійснюється над особами старше 7 років, які хворіють тілесними або душевними хворобами.

В Новому Заповіті сказано: “Чи хто з вас занедужав, - нехай покличе пресвітерів Церкви, і нехай помоляться над ним, помазавши його єлеєм во ім'я Господнє. І молитва віри зцілить недужого, і підведе його Господь...” (Як. 5,14-15). Тайна Єлеопомазання має на меті зцілення душевної і тілесної недуги через молитву церковної спільноти і помазання освяченою оливою.

Таїнство єлеосвячення в православній церкві спочатку здійснювалося сімома священиками. Вони запалювали свічки, читали сім молитов про одужання хворого, сім послань апостолів, сім віршів з Євангелія, потім сім раз змазували єлеєм хворого. Тепер цей обряд здійснює один священик, але, як і раніше, збереглися сім прохань за хворого, сім молитов.
Святе Таїнство доконується в Церкві від часів Ісуса Христоса, який наказав Апостолам намащувати хворих для їх виздоровлення:
"І вийшли Апостоли й проповідали, щоб каялися. І багато вигонили демонів. і оливою хворих багато намащували й виздоровляли" (Мрк. 6. 12-13).
 
     Наші Партнери
 
 
 
Архітектура
Мистецтво і Архітектура Катедралу.
Хто такий Ісус?
Навіщо ми живем і у що ми віримо?
Церковний спів
Хор " Боян ".